Nie tylko mieszkań nam w Wałbrzychu przybywa, obiektów handlowych również. Ten powstanie w jednym z ważnych miejsc w historii handlu i usług dzielnicy Stary Zdrój.


Jak zawiadamia urząd miasta w Wałbrzychu, toczy się procedura uzyskiwania niezbędnych pozwoleń dla firmy Inwestycje Komercyjne sp. z o. o. z Wrocławia, która zamierza wybudować pawilon handlowy przy ul. Pocztowej w rejonie działek 162/6, 162/7 i 162/10. To rejon skrzyżowania ulic Pocztowej i 11 Listopada, teraz jest tam parking, a wcześniej było popularne targowisko. Inwestycja sięgnie też na teren nieużytku, przy którym znajduje się schron przeciwlotniczy, a wcześniej piwnica - magazyn (WAŁBRZYCH: SCHRONY - ŚWIADKOWIE KOŃCA WOJNY I NIE TYLKO (FOTO)).

Na razie legnickie PGW Wody Polskie wszczęło postępowanie w sprawie odprowadzania wód opadowych i roztopowych z dachu i parkingu przyszłego obiektu do pobliskiej Pełcznicy. Nie wiadomo jeszcze, komu zostanie wynajęty lub sprzedany wybudowany obiekt i jaka w nim będzie prowadzona działalność handlowa.

Ciekawostka udokumentowana przez portal polska-org.pl: na tym miejscu stał przed wojną hotel z restauracją o nazwie Seifert, był to budynek nr 19 dawnej Charlottenbrunner Straße, później ul. 22 Lipca, a dziś 11 Listopada.A rzeźba przed restauracją to nikt inny jak: ŚW. JAN NEPOMUCEN - NAJSTARSZA NASZA RZEŹBA (FOTO)
, jeszcze przed przeprowadzką pod kościół p. w. św. Barbary.


Inne powstające i remontowane obiekty handlowe:
PODZAMCZE: NOWY PAWILON I DUŻE ZMIANY NA ALEI PODWALE?
PODZAMCZE: CO DALEJ Z TESCO PRZY KASZTELAŃSKIEJ I Z PASAŻEM?
PODZAMCZE: LATEM SPORO MAŁYCH INWESTYCJI (FOTO)
WAŁBRZYCH LUBELSKA: PNIE SIĘ W GÓRĘ NOWY OBIEKT HANDLOWY (FOTO)

SZCZAWIENKO, PONIATÓW: NOWE MARKETY SPOŻYWCZE JUŻ SPORE (FOTO)
PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
PODZAMCZE: BĘDZIE NOWY MARKET W DAWNYM PAWILONIE

WAŁBRZYCH PALMIARNIA: CZY POWSTANIE TU HIPERMARKET? (FOTO) 


Opr. i foto: Magdalena Sakowska
Zdjęcie archiwalne dodane przez użytkownika dasio1974 na portalu polska-org.pl