Już niedługo nową halę produkcyjną w miejscu dawnego Makro otworzy jeden z zakładów działających w okolicach Wałbrzycha. Kto będzie miał blisko do pracy?


W maju 2016 roku firma Makro podjęła decyzję o zamknięciu hali w Szczawnie-Zdroju oraz 10 z 11 małych formatów "satelitów”, tzw. Makro Produktów w Polsce. Decyzja biznesowa była podyktowana prostym rachunkiem - te formaty odpowiadały za mniej niż 4% obrotu. Rachunek ekonomiczny wskazywał na konieczność zmian i podjęto decyzję o zamknięciu "satelitów", m.in. hali w Szczawnie-Zdroju, która była czynna od grudnia 2008 roku i zatrudniała prawie stu pracowników.

Mająca ponad 8000 metrów kwadratowych hala przestała być użytkowana w lipcu 2016 i od tej pory stała pusta. Nowy właściciel kupił ją w 2017 roku, ale transakcję utrzymywano w tajemnicy. Być może teraz pojawią się chętni do nabycia kolejnych terenów inwestycyjnych przy ul. Szczawieńskiej.

Nowy właściciel, J
ohn Cotton Group, to międzynarodowa marka z branży tekstyliów sypialnianych. Założona została w Anglii w 1916 roku przez rodzinę Cotton i zarządzana jest przez nią po dziś dzień. Firma jest "wieloletnim liderem rynku tekstylnego w Wielkiej Brytanii oraz czołowym producentem na rynku europejskim". Marka od wielu lat obecna jest także na rynku australijskim. Zaopatruje największe europejskie sieci handlowe (tj. Jysk, Tesco, Auchan, Carrefour, Bi1, Netto, a także wybrane hurtownie i sklepy na terenie całego kraju). W 2014 roku John Cotton, został odznaczony przez Księcia Williama Orderem Imperium Brytyjskiego za wybitny wkład w rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii.

Od 2007 roku firma John Cotton Europe obecna jest również w Polsce. Przejęła wtedy powstały w 1984 roku sierpnicki zakład o nazwie Indriana Sp. z o. o. Siedziba firmy początkowo mieściła się w Sierpnicy, po kilku latach została przeniesiona do Kolc oraz do Głuszycy. Aktualnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Świdnicy oraz w Głuszycy. Główna siedziba firmy mieści się w Głuszycy, gdzie znajduje się również hala produkcyjna. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest otwarcie nowej, dodatkowej hali produkcyjnej w Szczawnie-Zdroju przy ulicy Szczawieńskiej 1 (dawna siedziba Makro).

W związku z tym zatrudnienie ma być znacząco zwiększone. Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 74 845 64 46 oraz drogą mailową: rekrutacja@jce.eu.com. Obecnie firma poszukuje przede wszystkim szwaczy i oferuje kursy szycia.

Czytaj też:
PORANNA INTERWENCJA STRAŻY W HALI MAKRO
CO DALEJ Z HALĄ MAKRO W SZCZAWNIE-ZDROJU?

Opr. ELW, MS
Foto archiwalne: Elżbieta Węgrzyn