Piaskowa Góra wkrótce będzie bogatsza o kolejny market, a ul. Długa z dwoma najnowszymi centrami handlowymi powinna zmienić miano na "Handlową".

Kiedy ukończenie budowy?
Przy ul. Długiej 4 na Piaskowej Górze rośnie kolejny market. Prace ziemne na działce po wyburzonej w październiku ubiegłego roku hali chłodni Nordis rozpoczęły się wczesną wiosną. Roboty budowlane rozpoczęto 12 kwietnia, a mają się zakończyć w połowie września. Wraz z halą pawilonu handlowego powstaje parking, drogi wewnętrzne i infrastruktura. Prace prowadzi firma Baumatech z Wrocławia, projekt wykonała wałbrzyska firma projektowa ze Starego Zdroju.
Obecnie na placu budowy ściany marketu zaczynają się piąć w górę, trwają też działania na przyszłym parkingu.

Co to za market?
Będzie to prawdopodobnie niemiecka marka Aldi, działająca na terenie 9 krajów Europy, która planuje dalszą ekspansję i rozbudowę sieci na obszarze Dolnego Śląska. Firma oficjalnie nie potwierdza jeszcze tego faktu, wiadomo jednak, że trwają w tym zakresie uzgodnienia.
Aldi ogłasza natomiast, że poszukuje gruntów i nieruchomości w całej zachodniej, centralnej oraz południowej części Polski. W Wałbrzychu sieć zbudowała już market w Śródmieściu na działce po wyburzonym dworcu PKS, ma też punkty w Świebodzicach i Świdnicy.

Przychodzą i odchodzą
Piaskowa Góra to dziś handlowa dzielnica miasta. Tu powstał pierwszy hipermarket w mieście, tutaj też prężnie działają kupcy w kompleksach po byłych targowiskach. Tylko przy ul. Długiej i w bliskim jej otoczeniu działa Kaufland z niewielkim pasażem, Lidl, Obi, a w październiku 2016 uruchomiono Biedronkę w nowym Pasażu Piaskowa Góra.
Z naszego regionu wycofało się za to w ubiegłym roku Makro, którego hala w Szczawnie-Zdroju jest wystawiona na sprzedaż, jeden z wałbrzyskich marketów we wrześniu planuje również zamknąć Tesco.

Zobacz też:
TESCO DO ZAMKNIĘCIA. BĘDĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE
PIASKOWA GÓRA MA NOWY PASAŻ HANDLOWY

ŚWIEBODZICE; POWSTANIE NOWY PARK HANDLOWY
WYBURZENIE HALI CHŁODNI NORDIS
CO DALEJ Z HALĄ MAKRO W SZCZAWNIE-ZDROJU?

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn