Trwa budowa nowego pawilonu handlowego na ul. Długiej w Wałbrzychu. Po przygotowaniu fundamentów obiekt pnie się już w górę, a mieszkańcy zastanawiają się, jaki tym razem będzie to market. Są przypuszczenia na ten temat...

Po wyburzeniu w 2016 roku hali chłodni Nordis na działce przy ul. Długiej 4C zaczęły rosnąć kolejne sklepy wielkopowierzchniowe. W 2017 nieopodal Kauflandu powstał otwarty w listopadzie ALDI. Działka sąsiednia, o powierzchni 3628 m kwadratowych z prawomocnym pozwoleniem na budowę parterowego pawilonu handlowo-usługowego o powierzchni 1446 metrów kwadratowych była wystawiana na sprzedaż, a jej cenę szacowano na ponad 2,2 mln zł. W lipcu 2019 roku rozpoczęła się budowa nowego pawilonu handlowego, dziś po pracach ziemnych i budowie fundamentów działania trwają na pierwszej kondygnacji. Zgodnie z planem, budowa ma trwać do połowy grudnia 2019.

Mieszkańcy Piaskowej Góry zastanawiają się, czy będzie to kolejny market ogólnospożywczy jak POLOmarket - takiego jeszcze na osiedlu nie ma - czy raczej znalazł się inwestor celujący w konkretną branżę. Inwestorem w tym przypadku jest Terg S.A. ze Złotowa, właściciel większości 480 sklepów z sieci Media Expert. W Wałbrzychu mamy już 2 takie sklepy - w OK Centrum na ul. Mazowieckiej w Śródmieściu oraz na ul. Wieniawskiego na Podzamczu. Czy trzeci tego typu market pojawi się na Piaskowej Górze? Przekonamy się wkrótce.  

Piaskowa Góra to dziś prawdziwe handlowe centrum miasta. Działa tu już hipermarket B1 i Biedronka, a w bliskim sąsiedztwie obecnej budowy na zakupy zaprasza wspominany wcześniej ALDI, Kaufland, Lidl, OBI i kolejna Biedronka. Na obrzeżach dzielnicy, na terenie Szczawna-Zdroju, działa też Tesco z pasażem handlowym.

Zobacz też:
PIASKOWA GÓRA: NOWY MARKET NA UL. DŁUGIEJ JUŻ DZIAŁA [FOTO]
PIASKOWA GÓRA: NOWY PAWILON HANDLOWY ROŚNIE W OCZACH [FOTO]

NADCHODZI NOWA SIEĆ DYSKONTÓW Z NISKIMI CENAMI
TESCO DO ZAMKNIĘCIA. BĘDĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE
PIASKOWA GÓRA MA NOWY PASAŻ HANDLOWY

ŚWIEBODZICE; POWSTANIE NOWY PARK HANDLOWY
WYBURZENIE HALI CHŁODNI NORDIS
CO DALEJ Z HALĄ MAKRO W SZCZAWNIE-ZDROJU?

oprac. i fot. ELW