W południowokoreańskiej prasie pojawiły się informacje, że inwestorzy stamtąd przyjadą w nasz region, aby wybudować tu fabrykę akumulatorów do elektrycznych samochodów. Niestety, nie wiadomo na razie, ile osób zatrudni nowy zakład.


Południowokoreańska firma LS Cable & System ogłosiła, że zainwestuje 65,5 mln zł w budowę w Dzierżoniowie fabryki produkującej części do akumulatorów zasilających auta elektryczne.  

- Stajemy się właśnie częścią branży, która w niedalekiej przyszłości będzie dominować w światowej motoryzacji. Do Dzierżoniowa trafią olbrzymie pieniądze i najnowsze technologie – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. 

Fabryka ma zaopatrywać europejski rynek. Jej moc produkcyjna wystarczy do wytworzenia części dla około 200 tys. aut rocznie. Produkcja ma ruszyć już w 2019 roku.

- Wykorzystamy polską fabrykę do stworzenia mostu na europejski rynek. Analizujemy także możliwość zwiększenia inwestycji w kable światłowodowe i do przesyłu energii na kontynencie – powiedział dziennikowi "Korea Herald" prezes Myung Roe-hyun.

Polska fabryka będzie dla LS Cable & System pierwszą w Europie. Spółka ma już zakłady w USA, Chinach, Wietnamie i Indiach.

Opr. MS
Foto użyczone: UM Dzierżoniów