Za kilka dni, 15 marca Lidl udostępni własną aplikację rabatową – Lidl Plus. Sieć drugiej co do wielkości dyskontów w Polsce chce w ten sposób wejść do świata e-commerce.

Własne aplikacje lojalnościowe ma już Biedronka, Tesco, Rossmann czy Auchan. Teraz dołączy nich Lidl, który w tym roku wyraźnie nastawił się  na rozwój sprzedaży internetowej. Wcześniej taką aplikację dostali już do dyspozycji klienci tej sieci w Austrii, Danii i  Niemczech.

Na razie polska aplikacja Lidl Plus jest w fazie testów. Kiedy już będzie ogólnie dostępna trzeba się zarejestrować podając swoje podstawowe dane osobowe. Wtedy na głównym ekranie pojawią się aktualne promocje, kupony rabatowe i inne specjalne oferty przygotowane specjalnie dla użytkowników programu. Poza tym będą oni mieli szybki dostęp do najnowszych gazetek promocyjnych.

 W kolejnych zakładkach będzie można przejrzeć historię zakupów, która będzie też gromadziła nasze e-paragony do 30 dni wstecz (co może ułatwić ewentualne reklamacje). Aplikacja pomoże również, z wykorzystaniem lokalizatora, ustalić, gdzie znajduje się najbliższy sklep tej sieci. Osobno jest też „Winnica Lidla”, w której, wbrew nazwie, znajduje się też lista piw i mocniejszych alkoholi, których cenniki zawierają też stosowne zniżki.

Z aplikacji będzie się korzystało intuicyjne. Znajdą się w niej kody QR, które przed zakupami będą skanowane przez kasjera. Dzięki temu system od razu nabije nam odpowiednie rabaty.

Dotychczas sieć Lidla była dość konserwatywna jeśli chodzi o usługi e-commerce. Żeby tam zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, trzeba było skorzystać z zewnętrznych aplikacji,  np. Szopi.pl.

W tym roku się to jednak zmieni. Sieć ruszy także ze sprzedażą internetową za pośrednictwem Paczkomatów. Jednak nie nastąpi to wcześniej niż na przełomie 2019 i 2020 roku. Za to Lidl Plus pojawi się lada moment i sieć chce, żeby pod koniec roku ta aplikacja stała się podstawą jego sprzedaży internetowej.

- Jako marka nastawiliśmy się na innowacje i takie rozwiązania, które najbardziej odpowiadają potrzebą naszych klientów. Obecnie testujemy różne nowoczesne koncepty, ale jeszcze jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć o tym coś więcej. O każdym nowym projekcie informujemy przez nasze kanały. Zachęcamy więc do śledzenia naszych aktywności – powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Comunications Manager Lidl Polska.