50 000 sztuk – tyle maseczek planuje wyprodukować do końca tygodnia wałbrzyska fabryka Faurecii.W związku z panującym zagrożeniem epidemicznym w Polsce, Faurecia postanowiła działać i wspomóc Szpital Latawiec w Świdnicy. Szwaczki z fabryki Faurecia Wałbrzych S.A. od jutra rozpoczną szycie maseczek ochronnych dla personelu medycznego. Część z nich zostanie bezpłatnie przekazana dla personelu medycznego szpitala w Świdnicy, pozostałe sztuki trafią do innych firm lub organizacji, które zgłaszają ich deficyt. Tym samym, jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie dołączyła do przedsiębiorstw, które czynnie wspierają walkę z epidemią koronawirusa.

Jako jeden z największych pracodawców w regionie, czujemy się odpowiedzialni za to, by włączyć się w działania mające na celu wsparcie funkcjonowania lokalnych służb medycznych w tej nadzwyczajnej sytuacji. Jeżeli nasza fabryka może pomóc w zagwarantowaniu zaopatrzenia personelu medycznego w maseczki, to chcemy tę pomoc zapewnić. Szpital w Świdnicy może liczyć na nasze pełne zaangażowanie – mówi Marcin Mazur, Dyrektor Zakładu Akcesoriów Faurecia Wałbrzych S.A.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało we współpracy z Agnieszką Kortas, która jest pomysłodawczynią i inicjatorką tej akcji. W Faurecii dedykowany będzie specjalny zespół składający się z ponad 25 osób.  – Jesteśmy częścią społeczności i mamy szansę udowodnić, że sprawy tak kluczowe jak walka z koronawirusem są dla nas ważne. Często podkreślamy, że to ludzie są dla nas najistotniejsi, dlatego w obecnej sytuacji maksymalnie chcemy skupić się na najpilniejszych potrzebach i wesprzeć organizacje, które tego potrzebują – komentuje Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.


Nasz bieżący serwis nt. koronawirusa - Koronawirus: Coraz więcej chorych w regionie [AKTUALIZACJA]


Ostatnie nasze teksty o WSSE:
WSSE Invest Park: Koronawirus - produkcja trwa, jest wsparcie
WSSE Invest Park: Koronawirus - wydano zalecenia dla firm

oprac. ELW