Wykonawca zdradza, kiedy otwarcie nowego obiektu handlowego przy ul. Wałbrzyskiej, a także jakie sprawy mieszkańcy będą mogli w kompleksie załatwić. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy i wizualizacje, poznajcie katalog przyszłych najemców.


Duży nowy obiekt handlowy

Przy ulicy Wałbrzyskiej w Boguszowie od kilku tygodni trwają prace ziemne na ponad hektarowej działce tuż przy dyskoncie Biedronka. Działka, na której wcześniejsi właściciele planowali wystawić prawdopodobnie sklep Lidl trafiła na nowego właściciela i inwestora. Inwestor - firma Ferma Polska Sp. z o.o. powierzyła wykonanie projektu firmie Vivo Plus Sp. z o.o. i działania trwają, a progres na budowie widać z tygodnia na tydzień.

Na działce tej powstaje Park Handlowy BARYT, czyli obiekt handlowy z infrastrukturą towarzyszącą. - Powierzchnia handlowa obiektu wyniesie około 2,1 tysiąca metrów kwadratowych, do tego parking na ponad 80 samochodów - wyjaśnia Krzysztof Grajczak, dyrektor ds. rozwoju Vivo Plus Sp. z o.o. Generalny wykonawca oferuje przedsiębiorstwom handlowym i usługowym powierzchnie do wynajęcia, lokale o zróżnicowanej powierzchni od 34 do nawet 240 metrów kwadratowych. Część z nich jest już zarezerwowana - znaleźli się już chętni do współpracy najemcy, jednak rozmowy nadal trwają i zainteresowani współpracą mogą się jeszcze zgłaszać.Jest zainteresowanie najemców

W zamyśle wykonawcy PH Baryt ma być miejscem odpowiadającym na lokalne zapotrzebowanie. - Swoje zainteresowanie najmem potwierdziły już Rossmann, Pepco, Media Expert oraz KS Sport, co potwierdzone jest już podpisanymi umowami. Oprócz tego będzie tam jeszcze prawdopodobnie salonik prasowy, sklep zoologiczny, piekarnia, sklep z wędlinami, sklep spożywczy, a także punkt gastronomiczny z potrawami serwowanymi na miejscu - wylicza nasz rozmówca i zaznacza, że nie jest to jeszcze katalog zamknięty.

Zakładano też, że w tym, nastawionym na różnorodność kompleksie, powstanie też apteka, jednak w tej chwili nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć w sprawie najmu na tego typu działalność.

Zakończenie budowy już jesienią, a otwarcie całości jeszcze w tym roku. - Otwarcie planowane jest na okres przed Bożym Narodzeniem - najpóźniej 10 grudnia. O szczegółach będziemy informować - dodaje Krzysztof Grajczak.

Generalny wykonawca prezentuje też wizualizacje - jak będzie wyglądać Park Handlowy BARYT.

 

Elżbieta Węgrzyn
Wizualizacje -Vivo Plus Sp. z o.o.