Jeśli przyjrzeć się grupie spółek pod szyldem DZT, które sprawnie funkcjonują od 26 lat można powiedzieć, że biznes jest kobietą.

Firma, jak niemal każda kobieta, posiada swoją burzliwą historię. Powstała w 1991 roku, by ze struktur dawnego DZT (Dolnośląski Zakład Termoenergetyczny) wydzielić spółkę skupiającą m.in. działalności spoza głównego obszaru biznesowego, np. sprzedaż ciepła, zakład remontowy, dział transportowy, narzędziownię itp. W roku 1992 firma zmieniła nazwę na DZT Building. W 2004 r., po wykupieniu udziałów przez fińskiego inwestora, firma przekształciła się w Fortum DZT Service, a w 2009 roku — na DZT Service. W międzyczasie, w roku 2008, udziały spółki zostały wykupione przez jej prezesa, Jolantę Suławę. Obecnie całość udziałów należy do osób fizycznych, ale pakiet większościowy jest własnością prezes Jolanty Suławy.

W ciągu minionych 26 lat przeszliśmy wiele kluczowych zmian, jedną z nich było wyodrębnienie trzech niezależnych spółek ze struktur dawnego DZT: DZT Service, DZT Service and Heat oraz DZT Ciepło. Przez ponad ćwierć wieku wzbogacaliśmy swoje kwalifikacje oraz doświadczenie, dzięki czemu staliśmy się wiarygodnym partnerem biznesowym — mówi Jolanta Suława, prezes DZT Service, która posiada blisko 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem.

Obecnie firma posiadająca oddziały w Świebodzicach, Płocku oraz Częstochowie świadczy usługi w zakresie wykonywania inwestycji oraz remontów w ciepłownictwie, wodociągach

i kanalizacji, wentylacji i klimatyzacji oraz systemach solarnych. Jednym z najważniejszych kierunków działania jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Firma wykonuje również badania laboratoryjne węgla, żużlu i popiołów.

Po 26 latach działalności z niezmienionym optymizmem patrzymy w przyszłość, bezustannie stawiając przed sobą nowe cele. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by Grupa DZT dynamicznie się rozwijała. Mamy nadzieję, że swoją wiedzą, doświadczeniem, a także uporem w dążeniu do celu, uda nam się osiągnąć pozycję lidera w branży — dodaje Jolanta Suława.

DZT Service Sp. z o.o., razem z DZT Service & Heat i DZT Ciepło jest doświadczonym i solidnym partnerem w zakresie wykonywania inwestycji i remontów w ciepłownictwie, wodociągach i kanalizacji. Zajmuje się serwisem kotłowni i węzłów cieplnych, oferuje budowę kotłowni w zamian za długoletnie umowy sprzedaży energii cieplnej. Spółka istnieje od 1991 roku. Świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi standardami, posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Więcej informacji dostępnych jest na www.dztservice.pl