Regularnie piszemy o naborach na stanowiska urzędnicze i kierownicze w Wałbrzychu i gminach powiatu. Ostatnio ruch kadrowy jest spory. W najwyżej położonym Ratuszu w Polsce jest nowa pani Sekretarz, ogłoszono też kolejny nabór na stanowisko Kierownika Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach.

Jest skarbniczka i sekretarz...

Ostatnio pisaliśmy o kilku naborach w związku z wakatami w ratuszach i instytucjach samorządowych, wiele z nich jest nadal aktualnych - oto szczegóły: Wałbrzych i region: poszukiwani dyrektorzy, kierownicy i inni  niemniej jednak miło nam ogłaszać szczęśliwy finał takich naborów.

W ostatnich tygodniach pisaliśmy o powitaniu w boguszowskim Ratuszu pani Skarbnik - samorządowca z doświadczeniem i charyzmą - Kobieta na straży finansów w Boguszowie-GorcachDziś dodajemy do tej listy  nowego Sekretarza Miasta Boguszowa-Gorc. Została nim pani Wanda Palczewska, która swoje doświadczenie zawodowe zdobyła zaczynając jako stażysta w Wydziale Budżetowo-Gospodarczym Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. W latach 1994 – 1999 obejmowała stanowisko specjalisty ds. pracowniczych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, następnie była Prezesem Zarządu w Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wałbrzychu oraz kierownikiem Referatu Organizacyjnego i Obsługi Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. To stanowisko piastowała do września 2020, a stanowisko Sekretarza Miasta Boguszowa-Gorc Wanda Palczewska objęła 4 listopada.


Może też kobieta...?

Mniej szczęścia podczas ostatniego naboru ma stanowisko Kierownika Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach. W ramach pierwszego podejścia nie zostało obsadzone. Ratusz wydał nawet w tej sprawie oświadczenie:

W związku z opublikowanymi materiałami medialnymi dotyczącymi konkursu na stanowisko Kierownika Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach oraz niekorzystnym wykorzystaniu wizerunków osób postronnych informuję, co następuje.
Informacja o naborze na wolne stanowisko urzędnicze Kierownika Wydziału Inwestycji Miejskich została opublikowana 22 października 2020 r. Kandydaci biorący udział w naborze przedstawili stosowne oświadczenia oraz dokumenty spełniające wymogi formalne. Konkurs został rozstrzygnięty 10 listopada 2020 r. Informację o rozstrzygnięciu naboru podano do wiadomości publicznej. Pomimo wyłonienia kandydata umowa o zatrudnieniu nie została zawarta. Dnia 19 listopada 2020 r. ogłoszono II nabór na stanowisko Kierownika Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach.
Stanowisko jest wolne, można więc aplikować, nabór trwa do 4 grudnia, a szczegóły o zakresie obowiązków znajdują się - [TUTAJ]


Polecamy:
oprac. ELW
fot. UM Boguszów-Gorce, Elżbieta Węgrzyn