Data wydarzenia: 07.12.2017 18:00 - 08.12.2017 00:00
Miejsce wydarzenia: Piwnica Ratuszowa - Świdnica

Z edycji na edycję uczestników tej imprezy jest coraz więcej. Jak się okazuje, w naszym regionie ludzi związanych z branżą IT jest naprawdę sporo. Pierwsza edycja imprezy, zorganizowana w grudniu zeszłego roku, była jedną, wielką niewiadomą. Chcieli poznać ludzi z branży, pracujących w innych firmach, mających zupełnie inne doświadczenia, prowadzących inne projekty. Dzisiaj zapraszają na piątą i ostatnią w tym roku edycję BarCoders czyli nieformalnych spotkań programistów w Świdnicy. Wyjątkowe wydarzenie, bo w grudniu obchodzić będzie swoją rocznicę.

- Jechaliśmy do oddziału naszej firmy we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o imprezach i wydarzeniach, które odbywają się w tygodniu, wieczorami, dla branży IT w innych miastach. A my jesteśmy ze Świdnicy i musielibyśmy tracić czas na dojazdy, co kompletnie się nie kalkuluje.Lokalnie brakuje takich inicjatyw, zatem czemu nie spróbować? Dowiemy się, ilu jest nas - programistów, zobaczymy co robią, w jakich technologiach - mówią Andrzej Lewandowski i Karol Kaczmarek, pomysłodawcy imprezy.

Zależało im również na sprawdzeniu lokalnego środowiska (w promieniu 30 km) ludzi na co dzień związanych z branżą IT. A to wszystko przy piwie. Uczestnikom podoba się nieformalna atmosfera imprezy, ciekawi ludzie z różnymi doświadczeniami, od których mogą się sporo dowiedzieć o ich pracy, technologiach i sposobie myślenia.

- Środowisko IT rośnie, nie było do tej pory takich spotkań. BarCoders jest idealnym miejscem do integracji lokalnego środowiska programistów. Poza tym stał się już przestrzenią do poszerzania wiedzy o różnorodnych technologiach czy narzędziach - mówi Mateusz Pohl.

Pomysłodawcy chętnie zapraszają do współpracy programistów pracujących w innych firmach i dzielenia się wiedzą, oraz własnymi doświadczeniami podczas spotkań. Dzięki temu umożliwiają nie tylko zaprezentowanie się, ale także stwarzają szansę do zdobycia bardzo wartościowych kontaktów, co może zaowocować rozwojem nowych lokalnych firm.

- Społeczność to jest siła napędowa dla rozwoju i popularności javy. Każda impreza, gdzie można się spotkać z innymi deweloperami, jest okazją do poszerzenia horyzontów i zobaczenia świata spoza ekranu własnego monitora w pracy - dodaje Sławek Turowicz, uczestnik imprezy.

BarCoders z założenia ma na celu wymianę wiedzy na tematy związane z tworzeniem oprogramowania, bezpieczeństwem aplikacji i dobrymi praktykami programistycznymi. Impreza przyjęła się świetnie na rynku lokalnym, a sami pomysłodawcy mają wsparcie swojej firmy - RST Software Masters - przy organizacji wydarzenia.

Piąta edycja, odbędzie się już 7 grudnia w Piwnicy Ratuszowej.