Bardzo dobra informacja dla wszystkich osób, które lubią porządek i znają się na recyklingu. Już niedługo w Polsce skorzystamy z automatów, które zwracają pieniądze za zużyte butelki.

Takie rozwiązanie praktykowane są w krajach Europy Zachodniej. Co prawda koszt każdego napoju wzrośnie proporcjonalnie do naliczonej opłaty jednak przez to ludzie nie będą śmiecić. Resztę zapewne zbiorą zbieracze butelek i puszek.

Polska idzie śladem Niemiec, Czech, a także krajów w Skandynawii. Już na początku 2018 roku w naszym kraju pojawią się Eko-automaty wypłacające pieniądze za zużyte butelki. Na początek będzie je można znaleźć w większych supermarketach, możliwe jednak, że z czasem zagoszczą też w mniejszych placówkach. 

Żeby dostać zwrot za butelki nie trzeba będzie okazywać paragonu, po prostu w sklepie zapłacimy więcej za napoje, a następnie obowiązkowa kaucja będzie nam zwracana z automatu w gotówce. 
Ministerstwo Środowiska podjęło już prace nad projektem w tej sprawie. Wielu rodaków czeka na takie rozwiązanie prawne z niecierpliwością.