Data wydarzenia: 05.09.2019 10:00 - 05.09.2019 15:00
Miejsce wydarzenia: Wałbrzych i region

W czwartek, 5 września startują Europejskie Targi Pracy Online „Nasz region przekracza granice”. To wydarzenie jest wsparciem dla pracodawców, którzy poszukują pracowników. Zgłosiło się już 65 wystawców z Polski, Niemiec i Czech, którzy zarejestrowali ponad 200 ofert pracy na Dolnym Śląsku, w Saksonii i Północnych Czechach. Ofert może być jeszcze więcej, bo zainteresowani pracodawcy mogą się zgłaszać do środy.

Mimo że targi są wirtualne, to oferty pracy są jak najbardziej realne. Poszukiwani będą pracownicy głównie w branży samochodowej, produkcyjnej, medycznej i opiekuńczej, budowlanej, metalowej, elektrycznej, logistycznej, transportowej oraz w hotelarstwie i gastronomii. Wszyscy zainteresowani będą mogli wybierać spośród propozycji od sprawdzonych pracodawców – mówi Bartosz Kotecki, który pełni obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Europejskie Targi Pracy Online zaplanowano na czwartek, 5 września w godz. 10.00–15.00. Wydarzenie organizowane jest przez doradców EURES w ramach Partnerstwa Transgranicznego EURES-TriRegio.

Inicjatywa urzędów pracy z trzech krajów to okazja dla pracodawców do prezentacji ofert pracy i swojej działalności. A dla pracowników z pogranicza i nie tylko, to atrakcyjna forma, nieograniczony i wygodny dostęp do ofert pracy. W dodatku zupełnie bezpłatnie – wylicza atuty nowego przedsięwzięcia Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

***

European Online Job Day

  • Największą zaletą Europejskich Targów Pracy Online jest to, że nie trzeba znajdować się w miejscu wydarzenia. Dostęp możliwy jest przez internet, więc można uczestniczyć w targach bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywamy.

  • Aby wziąć udział w EOJD należy się najpierw zarejestrować na platformie www.europeanjobdays.eu. Rejestracja jest bardzo prosta i zajmuje kilka chwil.

  • Można równocześnie utworzyć swój profil podając informacje dotyczące doświadczenia zawodowego, przesyłając zdjęcie profilowe oraz kompletne CV.

  • Prezentacje pracodawców i instytucji oraz oferty pracy są dostępne online już teraz, dlatego uczestnicy mogą zarówno zapoznać się z nimi, a także wysyłać swoje aplikacje jeszcze przed samym wydarzeniem.

  • W dniu targowym można porozmawiać z pracodawcą na czacie, uzyskać dodatkowe informacje, dosłać dokumenty czy też przesłać aplikację.

  • Zarejestrowani uczestnicy otrzymają powiadomienia i przypomnienia z wybranej wcześniej tematyki (np. profil lub branża pracodawcy).

  • Podczas wydarzenia dostępne będą materiały multimedialne, w programie przewidziane zostały prezentacje na żywo prowadzone przez wystawców.

  • Kompletny program dostępny jest na stronie wydarzenia: https://www.europeanjobdays.eu/pl/taxonomy/term/18060/agenda

  • Podczas wydarzenia, w czwartek, 5 września od godz. 10.00 do 15.00 będą dostępni na czacie 4 doradcy EURES z DWUP, obsługujący języki: polski, niemiecki, angielski, francuski oraz hiszpański, którzy będą udzielać wsparcia oraz informacji o warunkach życia i pracy na pograniczu.


oprac. ELW
DWUP