Wałbrzyszanie narozrabiali w gościnie. Świdniccy funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 3 sprawców kradzieży. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

9 października około godz. 20.30 policjanci ze Świdnicy otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Policja ruszyła w pościg za sprawcami, którzy poruszali się pojazdem marki Nissan Almera.
 
Policjanci wielokrotnie nakazywali kierującemu zatrzymanie pojazdu,  ale ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący Nissanem jechał z dużą prędkością nie zważając na innych użytkowników drogi ani pieszych. Mężczyzna jechał pod prąd oraz chodnikiem, wreszcie wjechał do parku, zmuszając spacerowiczów do ucieczki. W czasie swojej ucieczki naruszył wielokrotnie przepisy ruchu drogowego. W momencie, kiedy uciekający wałbrzyszanin zrównał się z radiowozem, aby uniemożliwić zatrzymanie uderzył swoim pojazdem w bok radiowozu.
Po tym uderzeniu policjanci zmusili go do zatrzymania pojazdu. Po zatrzymaniu 22-letni kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie. Został zatrzymany. Zatrzymani zostali także pasażerowie w wieku 25 i 54 lat, którzy stawiali czynny opór. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Wałbrzycha.

W samochodzie zabezpieczono artykuły spożywcze i przemysłowe pochodzące z kradzieży z dwóch świdnickich marketów, które mężczyźni odwiedzili tego samego dnia i za artykuły „zapomnieli” zapłacić. Wartość zabezpieczonego mienia to 1750 złotych. 
Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszeli zarzuty.

22-letni kierowca samochodu, usłyszał zarzuty m.in. kradzieży a także  sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym i niezatrzymania się do kontroli. 25-letni i 54-letni mężczyźni to recydywiści. Odpowiedzą m.in. za kradzież i czynną napaść na funkcjonariusza. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 160 porcji amfetaminy. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na 2 miesiące.


oprac. Elżbieta Węgrzyn