Nad naszym miastem i okolicą przetoczyła się po kilkunastu mniejszych ogromna burza. Wałbrzyscy strażacy interweniowali już przeszło 25 razy i wraz z jednostkami OSP usuwają szkody. Najgorzej jest w gminie Mieroszów. Droga krajowa nr 35 jest zablokowana w kilku miejscach. Nie wiadomo, czy to ostatnia tak groźna burza dzisiaj, ostrzeżenie meteorologiczne sięga do północy.


- W gminie Mieroszów mamy bardzo dużo połamanych drzew i dwa zerwane dachy. Drzewa uszkodziły samochody. Straż usuwa szkody także w Boguszowie-Gorcach, Starych Bogaczowicach i Jabłowie – mówi Robert Strojny z wałbrzyskiej PSP.

Podczas wyładowań atmosferycznych uszkodzeniom ulegały drzewa, które oprócz tego, że utrudniały przejezdność, uszkadzały linie wysokiego i średniego napięcia.

Od południa do godz. 20 potrwa usuwanie awarii linii energetycznej w Boguszowie i na Sobięcinie. Bez prądu są:

Boguszów-Gorce, ulice: Akacjowa, Azaliowa, Jana Kilińskiego, Kwiatowa, Lipowa, Ludwika Waryńskiego, Młodzieży Polskiej, Sobięcińska, Wałbrzyska, a w Wałbrzychu ul. Zachodnia.
Do północy ma nie być prądu też w gminie Mieroszów. Tam przy świeczkach kolację zjedzą mieszkańcy Golińska, Nowego Siodła i Mieroszowa ulic: Alei Armii Krajowej, Dąbrowszczaków, Dworcowej, Łąkowej, Mickiewicza, Robotniczej, Słonecznej, Sportowej, Szpitalnej, Tkackiej, Wiejskiej, Wojska Polskiego i Wolności.

Przez całą dobę burze i gwałtowne deszcze pustoszą okolice Wałbrzycha. 11 sierpnia gwałtowne wyładowania atmosferyczne i ulewy dały się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Macie zdjęcie z dzisiejszych nawałnic? Przyślijcie je do nas, zrobimy z nich wspólną galerię.


fot. Krzysiek Błaszczyk - dzisiejsza burza nad miastem


Elżbieta Węgrzyn, Magdalena Sakowska

fot. główne burza nad Jedliną-Zdrojem
użyczone przez czytelniczkę Justynę Borek