Z nowymi maskami tlenowymi opuścili siedzibę starostwa powiatowego strażacy wałbrzyskiej Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z poszczególnych gmin.


Jak podkreślali przedstawiciele zarządu powiatu wałbrzyskiego, chodzi im przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa w powiecie. Masek przekazano strażakom tyle, ile w danej jednostce jest sprawnych aparatów tlenowych. 20 otrzymała wałbrzyska PSP, 6 OSP Mieroszów, po 5 OSP Jaczków i Zagórze Śląskie, po 4 OSP Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Gorce, Głuszyca, Walim i Boguszów, po 2 OSP Borówno i Witków Śląski.


Rok temu zarząd ofiarował strażakom 33 maski za 20 000 zł, w tym roku niemal o połowę więcej, za 40 000 zł. W budżecie powiatu zarezerwowano na potrzeby straży pożarnej jeszcze 120 000 zł i trzy jednostki OSP otrzymają również dotacje dla lekkich samochodów ratowniczych – po 40 000 zł kolejno dla Czarnego Boru, Starych Bogaczowic i Walimia.


- To dobry rok dla straży pożarnej w naszym powiecie, choć potrzeby jednostek OSP to studnia bez dna i ile byśmy nie otrzymali, tyle musimy przyjąć, bo są chronicznie niedofinansowane. Rok jest dobry, bo Boguszów-Gorce dał 40 000 zł na potrzeby miejscowej OSP, otrzymaliśmy też 60 000 zł dotacji z budżetu państwa dla strażaków pozostających w systemie i 30 000 zł dla strażaków poza systemem – mówił komendant wałbrzyskiej PSP Krzysztof Szyszka.


- Dziękuję za tak dużą dbałość, za dofinansowanie dla trzech jednostek do lekkich samochodów, wszyscy w tej chwili możemy czuć się bezpieczniej – mówił Bogdan Stochaj, komendant powiatowej OSP.Przedstawiciele zarządu powiatu zadeklarowali, że za rok strażacy również mogą liczyć na dotacje ze starostwa.

Czytaj też:

GRZEGORZ KUŁAK ODCHODZI. BĘDZIE NOWY KOMENDANT STRAŻY POŻARNEJ
STRAŻ POŻARNA WYREMONTUJE DACH I ZAGOSPODARUJE PODDASZE
OGNIK W WAŁBRZYCHU JUŻ GOTOWY

 

Tekst i foto: Magdalena Sakowska