Dwaj bracia w połowie lipca okradli jeden z wałbrzyskich supermarketów, po prostu wychodząc sobie z niego z wypełnionym koszykiem, zanim zdążyła ich zatrzymać obsługa. Jak widzimy na zdjęciu, sklep miał dobry monitoring - niczym na filmie.


Do zdarzenia doszło 15 lipca. Dwaj mężczyźni działając wspólnie dokonali kradzieży artykułów spożywczych w jednym z wałbrzyskich supermarketów. Straty właściciel sklepu oszacował na ponad 600 złotych.
 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, po obejrzeniu zapisu z monitoringu szybko ustalili, kim mogą być sprawcy tego zdarzenia. Ich odnalezienie było tylko kwestią czasu. Dzięki informacjom własnym funkcjonariusze 10 sierpnia zatrzymali 22-latka i 33-latka. Byli to dwaj bracia. A podczas przeszukania u młodszego z nich policjanci znaleźli... ponad 17 gramów amfetaminy, co daje 170 porcji rynkowych tego narkotyku o łącznej wartości czarnorynkowej 510 złotych.

 

Obu mężczyznom za kradzież grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek za posiadanie dużej ilości narkotyków może trafić do więzienia na dodatkowe 10 lat.

Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: KMP Wałbrzych