Na początku sierpnia pisaliśmy o wstrząsającej historii suczki, która spędziła prawie tydzień pod ziemią, skąd uwolnili ją boguszowscy i wałbrzyscy strażacy. Historia dobrze się skończyła – dzielna Roma wkrótce pojedzie do swojego nowego domu pod Warszawą, ale Warszawę raz już odwiedziła, bo wystąpiła w programie „Pytanie na śniadanie”, a nawet... osobiście poznała Piotra Rubika. Ale nie musiało być tak dobrze.


Suka, którą zaopiekowała się boguszowska Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom”, była nie tylko odwodniona i wycieńczona. Okazało się, że jej życie było zagrożone także z innego powodu. 8 sierpnia Roma miała sterylizację, która okazała się być operacją ratującą jej życie - ogromne ropomacicze i guzy na listwie mlecznej musiały zostać usunięte. Następna noc była dla niej decydująca, ale przeżyła ją i szybko zaczęła dochodzić do siebie.Wczoraj, w piątek 11 sierpnia, Roma pojechała do stolicy, gdzie wystąpiła w programie telewizyjnym, a Piotr Rubik podpisał koszulkę fundacji. Koszulka zostanie wkrótce wystawiona na licytację, z której środki zostaną przekazane na leczenie podopiecznych. Kiedy zakończy się jej leczenie, Roma pojedzie w tamte strony raz jeszcze, bo w Zdunowie pod Warszawą czeka na nią nowy dom i właściciel, który będzie się odtąd nią opiekował.


Roma to suka wielkości owczarka niemieckiego, jest mieszańcem i rzeczywiście owczarka trochę przypomina. Ma 7 lub 8 lat. – To spokojny, fajny pies, tolerancyjny wobec innych psów. Z kotami nie sprawdzaliśmy – mówi Joanna Sobina, prezes fundacji. – Jej historia dobrze się skończyła i szybko znalazła nowych właścicieli, ale mamy u nas bardzo dużo psów, też po przejściach, które poszukują nowego domu, są też koty, małe i dorosłe. Jest ich w tej chwili 27, a psów 74. Nasz azyl pęka w szwach, podczas wakacji pojawia się mnóstwo wyrzucanych zwierząt. Liczymy na adopcje i na każdą pomoc finansową, dzięki niej możemy dalej funkcjonować.


Dla wszystkich chętnych, żeby pomóc bezdomnym psom i kotom, które wciąż czekają na swój nowy dom, podajemy numer konta:

Fundacja "Na Pomoc Zwierzętom"
ul. 1 Maja 45/9, 58-370 Boguszów-Gorce
nr konta : IDEA bank 58 1950 0001 2006 5234 5541 0002
dla przelewów z zagranicy
IBAN (International Bank Account Number) PL58195000012006523455410002


Czytaj też:
PIES TYDZIEŃ POD ZIEMIĄ - PRZEŻYŁ CUDEM
CHCĄ ZBUDOWAĆ WYBIEG DLA PSÓW - POMOŻECIE?


Magdalena Sakowska

Foto użyczone: Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom”