Data wydarzenia: 17.05.2017 09:00 - 21.05.2017 17:00
Miejsce wydarzenia: Hipodrom w Morawie

Cztery dni potrwają w tym roku zawody o Puchar Narodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Morawie koło Strzegomia. W tym roku rozpoczną się dużo wcześniej, już jutro - 17 maja. Wystartuje prawie 270 koni w barwach 18 krajów - to największe takie zawody w Polsce.Hipodrom w Morawie będzie w tym roku pierwszą areną, na której jeźdźcy i konie będą rywalizować o punkty w Pucharze Narodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.
Po odwołaniu zawodów we włoskim Montelibretti, Strzegom Horse Trials wysunął się na pierwszą pozycję w kalendarzu tegorocznej serii pucharowej. Zawodnicy będą startować w sześciu międzynarodowych konkursach o różnych poziomach zaawansowania oraz w tym najważniejszym - Pucharze Narodów.

Zawody jeździeckie Strzegom Horse Trials organizowane są już od piętnastu lat, a od sześciu ich nieodłączną częścią jest Puchar Narodów. W tegorocznym cyklu pucharowym odbędzie się dziewięć imprez, które rozgrywane będą w ośmiu europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Podczas każdego wydarzenia prowadzony będzie ranking wszystkich startujących teamów narodowych.

Zwycięska drużyna zostanie wyłoniona 8 października, po zawodach w Boekelo w Holandii. Ubiegłoroczną serię pucharową wygrali Niemcy, drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Francuzi.

Na Strzegom Horse Trials tradycyjnie zawita czołówka zawodników WKKW. Na hipodromie w Morawie zobaczymy m.in. Niemkę Sandrę Auffarth, trzykrotną mistrzynię olimpijską, mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy, Andreasa Dibowskiego drużynowego mistrza olimpijskiego, Belgijkę Karin Donckers - dwukrotną drużynową brązową medalistkę mistrzostw Europy oraz Szwedkę Lindę Algotsson – podwójną zwyciężczynię Finałów Pucharu Świata, a także wielu innych utytułowanych zawodników.

W 15. edycji strzegomskich zawodów wystartuje 239 zawodników z 18 krajów Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski – 50 jeźdźców i Niemiec - 37 jeźdźców. Na hipodromie zobaczymy również reprezentantów Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Zawody rozpoczną się w środę, 17 maja od próby ujeżdżenia, w piątek i sobotę zawodnicy wystartują w crossie, a w niedzielę (21 maja) w konkursie skoków zostanie wyłoniony najlepszy team pierwszej serii z cyklu Pucharu Narodów.

 

PROGRAM STRZEGOM HORSE TRIALS 2017

Środa 17.05.2017
Ujeżdżenie

Czwartek 18.05.2017
Ujeżdżenie
Skoki

Piątek / 19.05.2017
Ujeżdżenie
Cross

Sobota 20.05.2017
Cross

Niedziela 21.05.2017
Skoki
Ceremonia wręczenia nagród

Opr. Karol Kotarski, Magdalena Sakowska
Foto użyczone: UM Strzegom