Reprezentacja Polski U-23 zagra w Wałbrzychu z rówieśnikami z Brazylii.

Po treningach w Zakopanem, od 10 sierpnia kadra pod kierunkiem Dariusza Daszkiewicza trenuje w Oławie. Owocem przygotowań ma być dobra postawa biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata U-23 w Egipcie. W grupie nasi spotkają się z gospodarzami, Brazylią, Japonią, Kubą i Meksykiem.

Czempionat w Kairze startuje 18 sierpnia, ale wcześniej, 15 sierpnia o godz. 19, nasi zmierzą się w test-meczu z grupowym rywalem, Brazylią. To spotkanie odbędzie się w Aqua Zdroju. Bilety w cenie od 30 do 60 zł do nabycia na portalu abilet.pl oraz w Hotelu Aqua Zdrój.

- Jest kilka reprezentacji, które będą kandydatami do medali, także nie będzie łatwo. Mamy dobrą grupę ku temu, by przywieźć z Egiptu medal i każdy jego kolor będzie dla mnie sukcesem - powiedział dla portalu siatka.org Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji U-23 i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, mistrza Polski 2017.

Polacy napotkali w przygotowaniach do mistrzostw pewne kłopoty, ale trener Daszkiewicz pozostaje dobrej myśli (za siatka.org):

- Nie ma sporej liczby zawodników, którzy mogliby spokojnie grać w tej kadrze. Ale jest to okazja do gry dla innych chłopaków. Jeśli pewne ewentualności wykluczyły z gry jednych zawodników, to być może z szansy skorzystają inni gracze, a te zbliżające się mistrzostwa wykreują nam nowego lidera (...) Nie jedziemy do Egiptu na wycieczkę krajoznawczą, a nastawiamy się na dużą walkę.

Na razie Polacy trenują w 14-osobowym składzie, ale ostatecznie do Egiptu wybierze się 12 graczy. W kadrze znajdują się m.in. reprezentanci Polski U-21, którzy niedawno zdobyli mistrzostwo świata. Impreza mistrzowska w Afryce będzie okazją do testowania nowych przepisów FIVB. Zawodnicy zagrają do czterech wygranych setów, każdy do 15 punktów. Po zagrywce zawodnik będzie musiał wylądować przed linią 9. metra, a po ataku przed linią 3. metra.

Dzień po meczu z Brazylią Polacy wsiądą do samolotu i odlecą na Mistrzostwa Świata z Wrocławia.