Data wydarzenia: 20.05.2017 09:30 - 21.05.2017 15:00
Miejsce wydarzenia: Stadion przy ul. Sportowej 10 - Wałbrzych

20 oraz 21 maja na stadionie przy ulicy Sportowej będzie słychać ryk silników.

Nie lada gratka dla sympatyków rajdów terenowych z całej Polski oraz z zagranicy. Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motosportu Chełmiec Wałbrzych, wraz ze sponsorami, zapraszają na I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro.

W tym roku zawody ponownie odbędą się na ekstremalnie urozmaiconym terenie, w formule Enduro Sprintu! W zawodach mogą brać również motocykle i quady bez homologacji, rejestracji i ubezpieczenia. Trasa nie przebiega po drogach publicznych i nie będzie również wymagane posiadanie prawa jazdy oraz ubezpieczenia komunikacyjnego. Prawo do udziału w zawodach mają zawodnicy z licencją A, B lub C. Osobne zmagania przeznaczono za to dla amatorów.
Jak informują organizatorzy w wydarzeniu na profilu społecznościowym:

- Teren na którym zostanie rozegrana runda enduro ma unikatowe na skalę światową ukształtowanie oraz wyjątkową historię. Został stworzony przez wieloletnią działalność przemysłu wydobywczego węgla kamiennego.
Teren hałdy to również historia związana ze sportem samochodowym, to tutaj sprzed kilku lat organizowane były Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych.


O zdrowie zawodników dbać będą ratownicy medyczni oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W sobotę start o 9:30, w niedzielę godzinę wcześniej.

Więcej o imprezie na motohalda.pl

Foto: Wikipedia