Ekstraliga: Sporo działo się w pierwszym w tym sezonie domowym meczu AZS PWSZ Wałbrzych.

W 2. kolejce Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych bezbramkowo zremisował z Czarnymi Sosnowiec. Ekipa gospodarzy może mówić o dużym szczęściu, bo rywalki raz trafiły w słupek, a dwa razy w poprzeczkę. Z drugiej strony w końcówce meczu na noszach boisko opuszczała Dominika Dereń, pomocniczka AZS-u i reprezentacji Polski.

Lepiej w spotkanie wszedł AZS. Już w pierwszych minutach w sytuacji „sam na sam” znalazła się Klaudia Miłek, ale uderzyła wprost w bramkarkę gości. Później przewagę zaczęły mieć przyjezdne, które na dobre zagościły na połowie grającego w zielono-czarnych strojach AZS-u. Jeszcze przed przerwą Andżelikę Dąbek od wyciągnięcia piłki z siatki uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie drużyna gospodarzy odzyskała na moment inicjatywę. Bardzo dobrym uderzeniem z ponad dwudziestu pięciu metrów popisała się Miłek, ale futbolówka pognała minimalnie obok prawego słupka Czarnych. Chwilę później doszło do kuriozalnej sytuacji. Piłka po strzale jednej z piłkarek gości uderzyła w słupek w taki sposób, że po chwili wylądowała prosto w dłoniach leżącej już na murawie Dąbek.

AZS PWSZ szukał swojej szansy, ale uderzenie zza pola karnego debiutującej przed wałbrzyską publicznością Julity Głąb wyłapała golkiperka Czarnych. Piłkę do bramki "nożycami" próbowała za to skierować aktywna Miłek, ale bez powodzenia. To goście byli groźniejsi, bo po raz drugi obili poprzeczkę Dąbek.

Oprócz Głąb, sprowadzonej z beniaminka Ekstraligi, Unifreeze Górzno, po raz pierwszy w Wałbrzychu zaprezentowały się trzy inne nowe piłkarki AZS PWSZ: Andżelika Dąbek (Sukces Oleśnica, 3 liga, wcześniej w Ekstralidze w Zagłębiu Lubin i AZS Wrocław), Monika Kędzierska (GOSiRki Piaseczno, Esktraliga) oraz Martyna Zańko (Sztorm Gdańsk, Ekstraliga).

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 0:0

AZS PWSZ: Dąbek – Kędzierska, Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz – Kowalczyk (50 Głąb), Rędzia, Ratajczak, Zańko, Dereń (90 Pluta) – Miłek.

Po dwóch kolejkach sezonu obie ekipy mają na koncie po cztery punkty.

Czytaj także:

OSTATNI TRANSFER?

PREZENTACJA PIŁKAREK AZS PWSZ

MIŁEK I PLUTA W KADRZE