Data wydarzenia: 19.04.2018 17:00 - 19.04.2018 18:00
Miejsce wydarzenia: Biblioteka pod Atlantami - Galeria pod Atlantami

Biblioteka pod Atlantami zaprasza 19 kwietnia o godzinie 17.00 do Galerii pod Atlantami na wernisaż "Impulsy". Będzie też coś dla wielbicieli poezji i autorskich gadżetów...

Tym razem zostaną zaprezentowane rysunki Anety Mlaś (pseudonim artystyczny Touanda). Charakteryzują się one specyficznym stylem i dbałością o szczegóły, niemal każdy rysunek składa się z niezliczonej ilości różnej wielkości kropek. - Wernisaż wzbogacony będzie o prezentację wierszy artystki, ale nie tylko. Jedynie na wernisażu będzie możliwość zakupu autorskich gadżetów artystki, np. wisiorów z grafikami Anety Mlaś, użytecznych i ładnych toreb płóciennych, oraz bluz i koszulek - zapowiada przygotowująca wystawę w Galerii pod Atlantami Małgorzata Rzempowska-Skóra.
Aneta Mlaś pochodzi z Katowic, ale od 13 lat mieszka i tworzy w Tychach. Uprawia rysunek, ilustrację i projektowanie graficzne. Posiada certyfikat MEN z grafiki użytkowej. W wolnych chwilach pisze wiersze. Członek Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tychach.  Ilustrowała tomik poezji i prozy poetyckiej "Odmierzona dawka normalności" (Sosnowiec 2013), w którym też debiutowała wierszem „Wśród kropel”. Jej wiersze oraz fotografie znalazły się w międzynarodowej antologii prozy, poezji i fotografii „Pociąg naszego wieku” (Wydawnictwo Literacka PKP-Jazda, 2015). Jej rysunki i grafiki były publikowane w specjalnym wydaniu magazynu internetowego MEGA*ZINE LOST&FOUND (2014 rok) oraz kwartalniku literacko-artystycznym "sZAFa" (2013 rok). Współorganizatorka wystaw, spotkań poetycko-artystycznych w Tychach.

Tworzy za pomocą tuszu, cienkopisów, pisaków. Dbałość o detale, specyficzny styl kreski, zamiłowanie do ludzkich twarzy, secesyjnych, roślinnych form sprawiły, że jej prace cieszą się coraz większą popularnością.  Ma na swoim koncie  kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m in.: w Łodzi, Kętrzynie, Warszawie, Katowicach. Laureatka kilku nagród i wyróżnień z dziedziny rysunku i poezji.  Wybrana Talentem  Lipca 2014  w konkursie organizowanym przez Qadrans Kultury oraz portal artystyczny talent.pl.

Współpracuje z kilkoma internetowymi galeriami sztuki, a jej rysunki znajdują swoich właścicieli w kraju i zagranicą. Rysunek uważa za najlepszy środek, za pomocą którego przekazuje emocje, stany i procesy wewnętrzne. Od kilku lat zajmuje się również projektowaniem i wykonywaniem autorskiej biżuterii z miniaturkami swoich najpopularniejszych rysunków.

Wystawa będzie prezentowana do 25 maja, obejmie ok. 30 prac śląskiej artystki.

fot. ilustracyjne Elżbieta Węgrzyn