| Źródło: Materiały organizatora
Sokołowsko: Festiwal Konteksty 2017 [PROGRAM]
Miejsce wydarzenia: Sokołowsko
7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej KONTEKSTY Sokołowsko już 21 – 25 lipca.
Ponad 40 artystów i artystek z całego świata. Działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeni publicznej, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje, wystawy, wieczorne potańcówki. Tak zapowiada się 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej KONTEKSTY, który w dniach 21 – 25 lipca odbędzie się w Sokołowsku. Organizatorem festiwalu jest Fundacja In Situ.Program 2017
21 LIPCA – PIĄTEK
15:00 Oficjalne otwarcie festiwalu
Pokaz filmu „Labirynt” Jana Lenicy, 14’, 1962, Polska
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
15:40 Yola Kudela
Instalacja: „Ślepy prowadzący ślepego”
Kinoteatr Zdrowie – fasada budynku
16:00 Alastair MacLennan
Performance: „REAL LEAR”
Rzeka przy ulicy Głównej (przed Sanatorium Brehmera)
16:30 Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
17:00 Jasmine Schaitl
Performance: „Balans powiązany”
Sanatorium Brehmera – winkiel
17:30 Andreas Savva
Instalacja: „Przewód pokarmowy”
Sanatorium Brehmera – przy budynku
18:00 Joanna Rajkowska
Instalacja: „Horyzont Zdarzeń”
Sanatorium Brehmera
18:30 Ewa Partum
Instalacja: „Feministyczne cytaty”
Park za Sanatorium Brehmera
20:00 VALIE EXPORT
Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 1
Kinoteatr Zdrowie
21:45 LUX
Pokaz filmowy – kino poszerzone: Shoot, shoot, shoot 1 (wprowadzenie: Benjamin Cook)
Sanatorium Brehmera – sala czarna
22:15 Ralf Peters / KörperSchlaffKlang
Performance dźwiękowy: Idąc za
Sanatorium Brehmera – sala czarna
22 LIPCA – SOBOTA
11:00 Agnieszka Zalotyńska
Instalacja: „In Situ”
Willa Różanka – parter
11:30 Katy Connor
Instalacja: „Hodowla krwi”
Sanatorium Brehmera – wieża
12:15 Franzisca Siegrist
Performance: Droga korzeni
Multimedia
12:45 Tadeusz Mroczek i Aniela Mroczek
Prezentacja: Andrzej Mroczek In Memoriam
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
14:00 Wernisaże
Wystawa: Sztuka według Andrzeja Mroczka
Multimedia
Wystawa: Mikołaj Smoczyński – fotografia
Sanatorium Brehmera – wieża
Wystawa: Zygmunt Rytka – Some meetings
Sanatorium Brehmera – wieża
14:30 Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta
14: 50 Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro
17:30 Ralf Peters / KörperSchlaffKlang
Performance dźwiękowy: Idąc za
Sanatorium Brehmera – sala czarna
18:45 VALIE EXPORT
Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 2
Kinoteatr Zdrowie
20:20 LUX
Pokaz filmowy: Shoot, shoot, shoot 2 (wprowadzenie: Benjamin Cook)
Kinoteatr Zdrowie
22:00 Przemysław Kwiek
Appearance 303 b) – „Profetyka Probabilistyczna II” – wystąpienie
Multimedia – przed budynkiem
Codziennie:
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
23 LIPCA – NIEDZIELA
11:00 Marlene Haring
Performance: „Secret Service Agency”
Kinoteatr Zdrowie – salka na parterze
(performance całodniowy)
11:15 Przemysław Kwiek
Appearance 303 c) – „Co to jest Appearance?”, „Fenomen »Pustego Hasła«”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
12:00 Ines Amado
Performance: „Efemeryczna stałość”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
13:00 Ewa Zarzyca
Performance: To co jest
Kinoteatr Zdrowie – foyer
13:30 Galeria Entropia
Miejsca w miejscu/ miejsce poza miejscem: prezentacja „Art’n’Scroll”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
14:00 Igor Stahniv
Performance: Poza domem
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
14: 30 Oleksandr Maksymow
Performance: „Terytoria, aneksja”
Kinoteatr Zdrowie – za budynkiem
16:30 Robert Bean i Barbara Lounder
Performatywny spacer: Bycie w oddychalnym: wędrówka z adnotacją
Park za Sanatorium Brehmera
18:00 Józef Robakowski
Pokaz filmowy: „5 akcji artystycznych łódzkiej Galerii Maniakalnej z 1989 roku” (wprowadzenie Józef Robakowski)
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
19:15 Jagoda Kozon
Performance: „Wnikanie”
Plac Kieślowskiego
19:45 Bruce Barber
Pokaz wideo: „Rozpakowuję moją bibliotekę”, „Polska na wiosnę”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
20:30 Andrzej Mroczek In Memoriam
Panel dyskusyjny: Zdzisław Kwiatkowski, Józef Robakowski, Wojciech Stefanik, Janusz Zagrodzki, Ewa Zarzycka, Dobroslaw Bagiński, Przemysław Kwiek, Robert Bean, Ewa Partum, Tadeusz Mroczek, Maria Mroczek i in.
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
22:00 Ralf Peters / KörperSchlaffKlang
Performance dźwiękowy: Idąc za
Sanatorium Brehmera – sala czarna
Codziennie:
Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta
24 LIPCA – PONIEDZIAŁEK
11:00 Zofia Kuligowska
Performance: Nie można wysłać pustej wiadomości
Sanatorium Brehmera – wodospadzik
11:40 Vitalii Shupliak
Performance: Atlas Świata
Multimedia – piwnica
12:00 Przemysław Kwiek
Appearance 303 d) – „Szkoła Działań II (»Działanie na szmaty, klej, sznury i Opole«)”
Multimedia
13:00 katharinajej
Performance: Połóż się ze mną
Plac Kieślowskiego
(performance całodniowy)
13:30 Wojciech Stefanik
Performance: „Odlot IV”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
14:00 Marta Kotwica
Performance: Przymus powtarzania traumy
Sanatorium Brehmera – piwnica
14:30 Olga Czychryk
Performance: „Ślad”
Kinoteatr Zdrowie – przed budynkiem
15:00 Robert Bean i Barbara Lounder
Wystawa: Grafika
Kinoteatr Zdrowie – foyer
17:00 Janusz Bałdyga
Performance: „Widok w okno 2017”
Ulica Główna
18:30 Gerard Lebik
Realizacja dźwiękowa: Aer
Sanatorium Brehmera – sala czarna
19:00 Krzysztof Żwirblis
Interwencja w przestrzeni publicznej: Muzeum społeczne
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
Wystawa: Muzeum społeczne
Sanatorium Brehmera – piwnice
19:30 Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO
Pokaz filmowy: WRO on Tour (wprowadznie: Piotr Krajawski)
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
21:30 Ralf Peters / KörperSchlaffKlang
Performance dźwiękowy: Podążając za
Sanatorium Brehmera – sala czarna
Codziennie:
Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta
25 LIPCA – WTOREK
11:00 – 23:00 Platforma Otwarta
Anna Barlik/ Kinga Bartniak/ Maria Bitka/ Dobrawa Borkała/ Zofia bermEHO/ Brigitta Bodenauer/ Dominika Borkowska/ Kamila Czosnyk/ Śominika Dniegocka (Dominika Śniegocka)/ Grupa Zapora: Agnieszka Horniczan, Aleksandra Zembrowska, Berenika Pyza/ Emilia Grzeczka/ Andrii Helytovych/ Heidi Hornáčková/ Anna Juchnowicz/ Paulina Kalinowska i Mariusz Figle/ Antonina Kałużna/ Monika Krześniak/ Klucz do performance/ Natalia Kuna/ Lady Gaby/ Kasper Lecnim/ Andrzej Lenard/ Lyn Levett/ Julia Lizurek/ Kamil Macioł/ Maess/ Maria Marianowna/ Piotr Marzec/ Aneta Misiaszek/ Carmen Moreira/ Niebit/ Gabriella Novak i Mariusz Andrzejczyk/ Maja Okamgnienie/ Mika Olchowik/ Izabella Ołdak/ Małgorzata Pawlak/ Irmina Rusicka/ Patryk Różycki/ Katarzyna Podpora i Mariusz Andrzejczyk/ Marcin Polak i Piotr Kędzierski/ Olga Skliarska/ Joanna Szustopol/ Antigone Theodorou/ Anna Walter/ Olga Winiarczyk/ Kamila Wolszczak i Erika Schwarz/ Elżbieta Wróbel/ Anna Zagrodzka/ Agnieszka Żerdecka
Kinoteatr Zdrowie
Sanatorium Brehmera
Park za Sanatorium Brehmera
Sokołowsko – przestrzeń miasta
FESTIWALOWE LOKALIZACJE
- Kinoteatr Zdrowie – ul. Główna 36, Sokołowsko
- Sanatorium Brehmera – ul. Różana 2, Sokołowsko
- Multimedia – ul. Różana 2, Sokołowsko
- Willa Różanka – ul. Różana 3, Sokołowsko
- Plac Kieślowskiego, Sokołowsko
- Park za Sanatorium Brehmera
oprac. i fot. Elżbieta Wegrzyn
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj