Data wydarzenia: 20.05.2017 10:00 - 21.05.2017 15:00
Miejsce wydarzenia: Zamek Grodno

Jak informuje Bractwo Zamku Grodno, XII Jarmark Średniowieczny na Zamku Grodno planowany jest na 20-21 maja 2017.

Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim mają zaszczyt po raz kolejny zaprosić zarówno brać rekonstruktorską, jak i zainteresowanych średniowieczem turystów, na kolejną odsłonę Jarmarku Średniowiecznego. Tradycyjnie zorganizowany będzie w murach fascynującego i unikatowego Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Impreza ma już długą tradycję. XII Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (Wikingowie i Słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej).

Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy.

- Kto był już naszym gościem na majowych imprezach może spodziewać się podobnych atrakcji. Kto nie był zdecydowanie powinien nas odwiedzić - zapewniają organizatorzy i zapowiadają, że niebawem ogłoszą harmonogram i podadzą więcej szczegółów.

Do zobaczenia w średniowieczu!


oprac. i fot. archiwalne Elżbieta Węgrzyn