Data wydarzenia: 18.05.2017 17:00 - 18.05.2017 19:00
Miejsce wydarzenia: Galeria Biblioteki pod Atlantami

Już w najbliższy czwartek znany dziennikarz i autor książek o tematyce religijnej spotka się z czytelnikami w Bibliotece pod Atlantami, promując najnowszą publikację.

W czwartek 18 maja o godz. 17.00 biblioteka zaprasza do Galerii pod Atlantami na spotkanie z Szymonem Hołownią - dziennikarzem, publicystą i pisarzem, znanym m.in. z prowadzenia programów rozrywkowych i działalności charytatywnej. Autor będzie promować swoją nową książkę "Ludzie w czasach Jezusa".

Szymon Hołownia studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Pracował jako ratownik medyczny. Założył białostocki oddział fundacji „Pomoc Maltańska” i fundacje "Kasisi" wspierającą dom dla 200 sierot w Zambii oraz "Dobra Fabryka" finansującą jedyne hospicjum w Rwandzie, a także ośrodek dożywiania dzieci i wiejski szpital w Kongu.

Szymon Hołownia pracował w "Gazecie Wyborczej", "Newsweek Polska", "Rzeczypospolitej" i "Wprost", prowadził programy w stacjach radiowych i TVP 1, w TVN występuje w programach "Mam talent" i "Mamy Cię!". Jest stałym felietonistą miesięcznika "Pani", prowadzi własnego bloga.Autor szeregu książek o tematyce religijnej, między innymi:
Kościół dla średnio zaawansowanych, Tabletki z krzyżykiem, Ludzie na walizkach, Bóg. Życie i twórczość (Znak, 2010, ​Bóg, kasa i rock'n'roll wspólnie z Marcinem Prokopem, Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie czy Niebo dla średnio zaawansowanych wspólnie z Grzegorzem Strzelczykiem.

Opr. Magdalena Sakowska
Foto: Wikipedia