Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu otrzymała unijne dofinansowanie do termomodernizacji swojego budynku przy ul. Zamkowej. Po termomodernizacji zużycie energii cieplnej w obiekcie ma się zmniejszyć nawet o 70%.

- Lada chwila ruszy przetarg na realizację prac termomodernizacyjnych w naszym budynku B. Planujemy rozpocząć prace podczas wakacji. Poza elementami funkcjonalnymi poprawiona zostanie również estetyka budynku – będzie on bardziej dopasowany wizualnie do przylegającej do niego nowszej auli – mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy PWSZ AS. Uczelni udało się pozyskać środki unijne w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowie ma zostać poddany budynek, który uczelnia przejęła po Akademii Ekonomicznej. Wartość prac to ok. 2 687 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 1 632 tys. zł. Uczelnia wkład własny sfinansuje ze środków własnych, liczy również, że skuteczne okażą się jej aplikacje o środki ministerialne.

- Prace mają dotyczyć elewacji, czyli wymiany płyt elewacyjnych, wszystkich okien i drzwi, rozebrany będzie też balkon umiejscowiony po prawej stronie budynku. Wedle planów, prace mają się odbywać w czynnym budynku, zatem nie przewidujemy utrudnień w prowadzeniu zajęć dydaktycznych – wyjaśnia Rafał Pszczolarski, kierownik działu administracji PWSZ AS. Zgodnie z założeniami, wykonawca powinien zostać wyłoniony na przełomie czerwca i lipca 2017, zaś prace modernizacyjne mają potrwać do końca października 2018.Przeczytaj też o PWSZ:
BĘDĄ STAŻE I PRAKTYKI W NSK
MISTRZYNI ŚWIATA W PWSZ
POZUJ DO AKTÓW, JEST PRACA DLA MODELA
CUDZOZIEMCY WYBIERAJĄ WAŁBRZYCH I STUDIUJĄ NA PWSZ AS

Z PWSZ AS NA OXFORD!
WAŁBRZYSKA PWSZ AS ZACIEŚNIA WSPÓŁPRACĘ Z ZUS

SYLWESTROWE I KARNAWAŁOWE MAKIJAŻE STUDENTEK PWSZ AS
DUŻE PIENIĄDZE NA PRAKTYKI DLA STUDENTÓW I OPIEKUNÓW

JAK WYPADŁY LOKALNE UCZELNIE W RANKINGU "PERSPEKTYW"?
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO Z NOWYM REKTOREM
ELŻBIETA LONC HONOROWYM OBYWATELEM WAŁBRZYCHA
PWSZ AS ŚWIĘTOWAŁA 17-LECIE POWSTANIA
NOWY ATRAKCYJNY KIERUNEK NA WAŁBRZYSKIEJ PWSZ

Zobacz również
DYPLOMATORIUM PWSZ AS W LIPCU 2016

SZKOŁA ZARZĄDZANIA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROZDAŁA DYPLOMY
PWSZ AS: INŻYNIERZY ODEBRALI DYPLOMY [ZDJĘCIA]

Elżbieta Węgrzyn