Data wydarzenia: 01.05.2017 09:20 - 01.05.2017 14:00
Miejsce wydarzenia: Wielka Sowa

Za nami wałbrzyskie otwarcie sezonu turystycznego i rowerowego, a dziś - 1 maja - uroczyste rozpoczęcie na Wielkiej Sowie. Może się wybierzecie? Pogoda wprawdzie pokrzyżowała plany organizatorom i spotkanie na Wielkiej Sowie będzie symboliczne.

Z okazji 1 maja i otwarcia sezonu turystycznego 2017 na Wielkiej Sowie zapraszamy wszystkich do wspólnej wędrówki na Wielką Sowę.

Zbiórka o godzinie 9:20 na ostatnim przystanku ZKM w Kamionkach, gospodarze lokalnego hotelu zapraszają  na poczęstunek z kawą i ciastem.

Około godziny 10:00 przewidywane jest wyjście na trasę, przejście przez ścieżkę sentymentalną nad Czarnym Rycerzem i dalej, w stronę Wielkiej Sowy.

Planowane zdobycie szczytu o godzinie 13:00.


Z uwagi na ostatnie opady śniegu część atrakcji organizatorzy musieli odwołać. Zrezygnowano m.in. z  uroczystego wręczenia nagród w Konkursie „Góry Sowie w obiektywie”. Wyniki konkursu oczywiście zostaną ogłoszone, będzie przygotowana również wystawa nagrodzonych prac, jednak uroczystość oficjalnego wręczenia nagród chcemy zorganizować w Centrum Kultury w Pieszycach.
- Zrezygnować musimy także z organizacji koncertu zespołu Łowcy Szmalu oraz dodatkowych atrakcji na szczycie. Nie rezygnujemy z organizacji wycieczki pieszej z Kamionek. Jeśli pojawią się chętni, wycieczka wyruszy zgodnie z planem. Otwarcie sezonu będzie miało zatem oprawę symboliczną. Po raz pierwszy od kilkunastu lat, od kiedy organizowane jest otwarcie sezonu turystycznego, pogoda w takim stopniu pokrzyżowała nam plany - informują organizatorzy - Stowarzyszenia „Pasjonat” oraz Urząd Miasta i Gminy Pieszyce.

Zachęcamy do podziwiania Wielkiej Sowy w zimowo - majówkowej aurze i aktywnego korzystania z wolnego czasu.oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot użyczone