Stara Kopalnia została laureatem XXI edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Symboliczny klucz na uroczystej gali w Pałacu w Krobielowicach odebrała dyrektor Starej Kopalni Anna Żabska.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zostało zwycięzcą w kategorii Najlepszego przedsięwzięcia turystycznego lub organizatora masowych imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych. - To dla ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu i świadectwo tego, że jako młoda - trzyletnia instytucja jesteśmy dobrze oceniani. Wyróżnienie to traktuję też jako zobowiązanie, by aktywnie działać dalej... a sam klucz mamy nadzieję, że otworzy przed nami kolejne drzwi i nowe możliwości - mówi Anna Żabska, dyrektor Starej Kopalni.
Zaznacza ona też, że piękna statuetka po przywiezieniu do wyróżnionej instytucji przejdzie małą migrację po działach. - Niech każdy dział poczuje się częścią tego sukcesu. Docelowo statuetka trafi prawdopodobnie do naszego Welcome Center, by mogli ją podziwiać wszyscy nasi goście - dodaje Żabska.
 
Dolnośląski Klucz Sukcesu jest wyróżnieniem przyznawanym od 1996 roku. Inicjatorem Wyróżnienia jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Do tej pory prestiżowe Klucze trafiły do kilkunastu podmiotów w regionie wałbrzyskim, wśród nich: II LO w Wałbrzychu, Festiwal Kwiatów i Sztuki organizowany w zamku Książ, Teatr Dramatyczny, czy gmina Czarny Bór.W tym roku kapituła pod przewodnictwem dr. Bogdana Cybulskiego wręczyła Dolnośląskie Klucze Sukcesu w siedmiu kategoriach, w jednej z nich wyróżniając właśnie Starą Kopalnię.


Oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. użyczone - Stara Kopalnia