Poznajcie laureatów tegorocznego XXIII Konkursu Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie organizowanego przez Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu (obecnie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4) we współpracy z Biblioteką pod Atlantami.

Tegoroczny XXIII Konkurs Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie tradycyjnie zorganizowany przez Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu (obecnie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4) we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu, odbył się 28 luty 2018 r. pod hasłem ,,Przeszłość malowana słowem i kolorem’’. Turniej o zasięgu regionalnym był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy kolejny raz mogli pochwalić się wiedzą na temat swojej małej ojczyzny.


Potyczki uczniów odbywały się na dwóch płaszczyznach: konkursu wiedzy w formie testu oraz konkursu plastycznego. Dzięki temu miłośnicy naszego regionu mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy w szerokim zakresie tematycznym dotyczącym m.in. elementów kultury, głównych zabytków przyrody i architektury w mieście i regionie czy historii i tradycji miasta na tle regionu.


Uczestnicy wykazali się wiedzą o historii i teraźniejszości naszego miasta i regionu oraz pokazali piękno naszej małej ojczyzny w obrazie.



                  Laureatami  tegorocznej edycji  Konkursu Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie zostali:

W części plastycznej dla szkół podstawowych:

I miejsce – Kamil Kot  z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 21 w Wałbrzychu,

II miejsce – Daria Untilowa z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 22 w Wałbrzychu,

III miejsce – Pola Małecka z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 28 w Wałbrzychu,

W części plastycznej dla gimnazjum:

I miejsce- Karolina Kapłowska z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,

II miejsce- Weronika Ożga z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,

III miejsce- Paulina Nowak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu,

W części „Test wiedzy”:

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – Antoni Szmit –Budniok  z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr  28 w Wałbrzychu oraz Kacper Gawron - z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 23 w Wałbrzychu,

III miejsce – Dominika Grodzicak  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu

IV miejsce- Szymon Przybylski z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 22 w Wałbrzychu oraz Aleksandra Sznel - z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 23 w Wałbrzychu.

Kategoria GIMNAZJUM:

I miejsce – Michalina Pastuszeńko z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu,

II miejsce – Salve Banaś z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,

III miejsce – Natalia Hoffman   z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu

IV miejsce- Wiktoria Jędraszczyk z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu oraz Nikola Bagazja z Publicznego Gimnazjum nr  13 w Wałbrzychu.


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ORAZ ICH OPIEKUNOM!



Koordynator konkursu- Anna Gruca-Stelmach