Grant o wysokości 5000 zł zdobyło w konkursie organizowanym przez sieć hipermarketów Stowarzyszenie „Bez Barier” na rzecz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej na Podzamczu.

Projekt Stowarzyszenia „Bez Barier” o nazwie „Fitnessowy Raj” został zakwalifikowany w konkursie „Tesco - Decydujesz, pomagamy” jako jeden z 3 projektów w regionie - pozostałe zgłosiły szkoły na Białym Kamieniu i w Starych Bogaczowicach. 
Wałbrzyszanie głosowali przez miesiąc robiąc zakupy i wrzucając żetony do urn. Na podzamczański projekt padło najwięcej głosów.

- Ten grant pozwoli nam na zakup sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu powstanie w szkole specjalna sala treningowa, będzie ona udostępniana także chętnym spoza placówki. Zdecydowaliśmy, że lepiej jest stworzyć ten obiekt w murach szkoły, a nie na zewnątrz, bo wtedy dzieci i osoby niepełnosprawne będą mogły z niego korzystać przez cały rok – mówi prezes stowarzyszenia Violetta Bercz.

Celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej oraz przeciwdziałanie nadwadze i nieprawidłowym nawykom w codziennym życiu, na co ma pozwolić zakup sprzętu sportowego. W sali pojawi się orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia elektryczna, piłka - trener równowagi, przybory do ćwiczeń z obciążeniem.

- Nie mamy w szkole niczego z tych rzeczy– jeśli kiedyś były, już się po prostu zużyły. Od wielu lat nasi rehabilitanci zgłaszali nam takie potrzeby. Marzyła nam się piłka – trener równowagi, ale jej koszt to ponad 400 zł i dopiero teraz dzięki grantowi możemy sobie na nią pozwolić. 5000 zł to nie jest zawrotna suma, ale też się bardzo przyda – mówi Violetta Bercz.

Termin realizacji "Fitnessowego Raju" to czerwiec 2017. Została już ogłoszona kolejna edycja konkursu i do 30 czerwca można zgłaszać swoje projekty. – 125 organizacji może zdobyć granty o wysokości 5000 zł.

Czytaj też:
SZKOŁA WALCZY O SALĘ TRENINGOWĄ - POMÓŻMY JEJ!
OSIEMDZIESIĘCIORO WYJĄTKOWYCH PIERWSZAKÓW (FOTO)
ZSZOI NA VI PIKNIKU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH


Tekst i foto: Magdalena Sakowska