4 maja odbyło się otwarcie trzeciego w Polsce zakładu produkcyjnego firmy SOPP Packing Sp. z o.o. Nowy zakład powstał przy ul. Przemysłowej w Kamiennej Górze i kosztował 26 mln złotych. Nowa hala produkcyjna stanie się miejscem pracy wielu mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Fabryka zajmuje powierzchnię 4000m2. Na jej terenie oprócz hali produkcyjnej znajdują się przedszkole i żłobek. W pierwszym zakładzie pracuje blisko 500 osób, w drugim około 200, a trzeci  gwarantuje dalszy wzrost zatrudnienia o około 68 osób.

Firma Sopp powstała w 1888 roku w Niemczech. Do dzisiaj jest rodzinną spółką, w której kolejne pokolenie właścicieli kontynuuje tradycje związane z produkcją i upowszechnianiem taśm dekoracyjnych. Sopp Polska jest największym udziałowcem w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych w Europie. Specjalizuje się głównie w wytwarzaniu ozdobnych kokard, w większości dla przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Ma filie w kilku innych krajach Europy i Azji, lecz największe zakłady zlokalizowane są w Polsce.


Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: Starostwo powiatowe w Kamiennej Górze