Trwa kampania internetowych naciągaczy podszywających się pod PKO BP i rozsyłających fałszywe wiadomości e-mail o płatności online. Bank prosi o natychmiastowy kontakt wszystkich, którzy otworzyli załącznik.

Internetowi oszuści podszywając się pod największy polski bank PKO BP, wysyłają e-maile z informacją o otrzymanym przelewie. Wszyscy posiadający konto w tym banku wiedzą, że w momencie przelewu, bank nie wysyła wiadomości z powiadomieniem.

- Prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie otwierać załącznika, nie korzystać z podanych linków i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych, jak również danych dotyczących karty płatniczej – PIN-u, kodu CVV – apeluje do swoich klientów PKO BP.

W wiadomości e-mail zatytułowanej „Potwierdzenie wpłaty” znajduję się załącznik PDF. Sama wiadomość jest bezpieczna, a dołączony do niej plik PDF nie jest wykrywany przez programy antywirusowe. Dopiero otwarty załącznik wywołuje połączenie z zewnętrznym serwerem i ściąga na komputer złośliwy plik – ostrzega serwis Niebezpiecznik. Wówczas program antywirusowy na komputerze ofiary wykrywa niepożądane działanie.